แต่งงาน จะหารองเท้าส้นสูงให้เจ้าบ่าวได้ที่ไหนคะ - WeddingSquare
WeddingSquare.com Homepage

สนใจลงโฆษณาตำแหน่งนี้ คลิกที่นี่ดูรายละเอียด
Forum Home Forum Home > กระดาน-ถามตอบ WeddingSquare.com > Wedding Planner & Wedding Organizer
  FAQ FAQ  Forum Search   Calendar   Register Register  Login Login

จะหารองเท้าส้นสูงให้เจ้าบ่าวได้ที่ไหนคะ

Author
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Noo+ View Drop Down

Post Options Post Options   Quote Noo+ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: จะหารองเท้าส้นสูงให้เจ้าบ่าวได้ที่ไหนคะ
    Posted: 08 Mar 2007 at 18:51

please help!! I am about 10 cms taller than my groom.

THanks ka

Back to Top
jaewjingjing View Drop Down
Exclusive member

Post Options Post Options   Quote jaewjingjing Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Mar 2007 at 20:46

ลองถามร้านที่ตัดรองเท้าสำหรับผู้ชายนะคะ  คงต้องตัดพิเศษน่ะค่ะ

Back to Top
Chutima View Drop Down
Senior Bride
Senior Bride

Post Options Post Options   Quote Chutima Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Mar 2007 at 09:03

ร้านตัดทั่วไปก็มี  สมัยนี้เค้าวัยรุ่นเค้าฮิตพื้นหนา ๆ เหมือนกัน ค่ะ
หรือถ้ามีรองเท้าอยู่แล้ว  ร้านเปลี่ยนพื้นเสริมส้นก็มีค่ะ

Back to Top
easywedding View Drop Down
exsp
exsp
Easy Wedding Organizer

Post Options Post Options   Quote easywedding Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Mar 2007 at 09:39

สามารถเอารองเท้าที่จะใช้ไปเสริมพื้น ตามร้านทำรองเท้าตามให้งสรรพสินค้าได้ค่ะ

น้องโอค่ะ

Back to Top
pumie View Drop Down

Post Options Post Options   Quote pumie Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Mar 2007 at 11:59

เคยไปเดินเจอที่ใต้ลิโดอ่ะค่ะ  มีเสริมส้นตั้งแต่ 2 นิ้ว ถึง 4 นิ้วเลยค่ะ  ดูดี ไม่หลอกสายตาด้วยค่ะ

ยังไงลองไปเดินดูนะคะ

Back to Top
nickii View Drop Down

Post Options Post Options   Quote nickii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 May 2007 at 23:53

อยากได้ข้อมูลเหมือนกันจ้า

Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Permissions View Drop Down

This page was generated in 0.074 seconds.