แต่งงาน สอบถามเรื่องฤกษ์+ปีชงค่ะ - WeddingSquare
WeddingSquare.com Homepage

สนใจลงโฆษณาตำแหน่งนี้ คลิกที่นี่ดูรายละเอียด
Forum Home Forum Home > กระดาน-ถามตอบ WeddingSquare.com > ฤกษ์แต่งงาน
  FAQ FAQ  Forum Search   Calendar   Register Register  Login Login

สอบถามเรื่องฤกษ์+ปีชงค่ะ

Author
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Princess Ning View Drop Down

Post Options Post Options   Quote Princess Ning Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: สอบถามเรื่องฤกษ์+ปีชงค่ะ
    Posted: 08 Mar 2012 at 16:57
พอดีเราปีกุนกำลังมีแพลนจะแต่งงาน แต่พอแม่เรากะแม่แฟนไปถามซินแส แกบอกว่าฤกษ์ปีนี้ไม่มี ต้องปีหน้า

เรื่องของเรื่องคือ ปีหน้าจะเป็นปีชงกับเรา มันจะมีผลไหมคะ คิดหนักเลย Confused
Back to Top
DeeJE View Drop Down

Post Options Post Options   Quote DeeJE Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Mar 2012 at 00:19
แม่เราบอกว่า ฤกษ์แต่งงานมีผลโดยตรงกับฝ่ายเจ้าสาวอะ
แต่เวลาดูฤกษ์เค้าต้องดู เวลาเกิด- วัน- เดือน- ปีด้วยค่ะ

Back to Top
Princess Ning View Drop Down

Post Options Post Options   Quote Princess Ning Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Apr 2012 at 09:12
ขอบคุณนะคะ Big smile
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Permissions View Drop Down

This page was generated in 0.063 seconds.