แต่งงาน สอบถามราคาประเมินเพชรเม็ดนี้หน่อยครับ - WeddingSquare
WeddingSquare.com Homepage

สนใจลงโฆษณาตำแหน่งนี้ คลิกที่นี่ดูรายละเอียด
Forum Home Forum Home > กระดาน-ถามตอบ WeddingSquare.com > เครื่องประดับ & ดอกไม้ติดผม & รองเท้าเจ้าสาว
  FAQ FAQ  Forum Search   Calendar   Register Register  Login Login

สอบถามราคาประเมินเพชรเม็ดนี้หน่อยครับ

Author
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
bs View Drop Down

Post Options Post Options   Quote bs Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: สอบถามราคาประเมินเพชรเม็ดนี้หน่อยครับ
    Posted: 08 Mar 2012 at 05:06
เพชร 2.03 cts

สี -I 

vvs2 

cut -excellent

polish -excellent

symmetry  -excellent

ใบรับรอง -IGI report R1D56739
Back to Top
bs View Drop Down

Post Options Post Options   Quote bs Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Mar 2012 at 05:08

ขอแก้ไขครับ

symmetry เป็น very good

Back to Top
mayureejewelry View Drop Down
exsp
exsp

Post Options Post Options   Quote mayureejewelry Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Mar 2012 at 13:24
คุณ bs ครับ ราคาประเมิณเพชรเม็ดนี้ดูจาก port จะอยู่ที่ประมาณ 943,950 บาทนะครับ แต่ก็ขึ้นอยู่กับว่าร้านที่จะซื้อนั้นมีส่วนลดให้อีกเท่าไหร่ครับ

MAYUREE JEWELRY

Tel      : 085-554-7368

Email    : mayuree.jewelry@gmail.com

info@mayureejewelry.com

Website  : www.mayureejewelry.com 

Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Permissions View Drop Down

This page was generated in 0.074 seconds.